Dotované kurzy – Jsem v kurzu

Dotované kurzy Ministerstvem práce a sociálních věcí Vám zaplatí až 82 % ceny kurzu do maximální výše 50 000 Kč.

Rodič na mateřské

Podnikatel

Zaměstnanec

Student

Uchazeč o zaměstnání

Kurzy dotované úřadem práce

Získejte nové dovednosti a vylepšete svou pozici na trhu práce s dotovanými kurzy z projektu Jsem v kurzu od MPSV, které pokryje 82 % z ceny kuzovného.

Jak to funguje

1Vyberte si kurz
2Zvolte správný odkaz
3Přihlaste se
4Počkejte na schválení
5Uhradíte zálohu
6Zúčastníte se kurzu
7Dostanete osvědčení

Mrkněte do naší nabídky a nejděte kurz označený tagem #jsemvkurzu. Nenašli jste? Nevadí. Napište nám, bezpochyby se domluvíme. Dokonce můžeme společně vymyslet i dost unikátní specializovaný kurz přímo Vám na míru.

V detailu kurzu na našich stránkách (na pravé straně) najdete odkaz, který Vás přesune na stránky Úřadu práce, který celý projekt zaštiťuje. Pokud plánujeme společný kurz, link Vám zašleme do mailu my.

Nyní je potřeba se na kurz přihlásit, a to buď pomocí identity občana, anebo přes soukromou datovou schránku.
Připravte se i na to, že musíte definovat, proč vám má kurz pomoci rozvíjet vaše pracovní kompetence (většinou s tím klientům pomáháme, klidně zavolejte). Pokud bude přihláška kompletní, vše vyřídíte on-line a nemusíte na  všem vás průběžně informují. Nemáte datovku? Zajděte na úřad, pomohou vám.

Celý tento bod se děje bez vaší aktivity
V první vlně schvaluje přihlášku Úřad práce. Následně nás informuje o tom, že se chcete přihlásit a my ji řekneme: ano, kandidát je pro náš kurz vhodný!
Pokud máme obě tyto schválení, vaše žádost se plynule dostává do 3. fáze – musí ji schválit komise. Ta se podívá, jestli vám kurz opravdu profesně pomůže, jestli splňujete všechny podmínky a pokud ano, schvaluje.

Jakmile jsme (vy i my) informováni o schválení žádosti, vystavujeme zálohovou fakturu na výši vaší spoluúčasti. To dělá 18 % z celkové ceny kurzu (tuto částku znáte, je uvedena u přihlášky). Spolu se zálohovkou vám zašleme i smlouvu, kterou od vás potřebujeme podepsat.
Jsou to v podstatě smluvní podmínky, které definují, že pokud nesplníte podmínky pro čerpání dotace (nedostavíte se na kurz v daném čase), uhradíte konečnou částku vy.

V tomto bodu už je to zábava. Absolvujete kurz, který jste si vybrali. Naší filozofií je, že dokážeme i technikálie předávat s humorem a lidsky. Však sami uvidíte.

Po kurzu od nás dostanete osvědčení o absolvování kurzu, které slouží jako doklad o úspěšném splnění všech jeho náležitostí. Do systému vám nahrajeme fakturu na zbylou částku (82 - 100 % z celkové ceny kurzu) a tu za vás uhradí projekt #jsemvkurzu.

Máte zájem o některý z našich kurzů, ale nenašli jste ho zařazený na portálu Úřadu práce?

Často kladené dotazy

V čem je háček?

Háček nikde není. Záměr projektu je podporovat jednotlivce v jejich osobním růstu. Nelimituje nikoho. Můžete být zaměstnáni, na mateřské, podnikat, užívat si život či aktivně hledat zaměstnání. O kurz však žádáte sami za sebe. Pokud chcete řešit kompenzaci se zaměstnavatelem, domluvte se s ním, jaké máte možnosti.

Je to administrativně náročné?

Vůbec ne. Vše jde udělat na pár kliknutí. Pokud jste nervózní, dokážeme být vaším přítelem na telefonu při vyplňování přihlášky.

Proč nevypisujeme všechny naše kurzy v rámci projektu?

Respektujeme pravidla a neohýbáme je. V rámci tohoto projektu je možné nabízet pouze kurzy pro rozvoj digitálních dovedností v oblasti informačních technologií nebo v oblasti Průmysl 4.0.