Autodesk Academia Design

Domů 5 Autodesk Academia program 5 Autodesk Academia Design

Studentská soutěž, do které se tradičně zapojují desítky studentů z celé České republiky i Slovenska.

Soutěž Autodesk Academia Design | C-agency - kurzy na míru

Autodesk Academia Design 2024

Autodesk Academia Design se letos bude konat 15.-16. března na SPŠ Přerov, Havlíčkova 2. Přihlašování pro členské školy AAP bude spuštěno v úterý 13.2.sekci kurzy, a pokud se nevyčerpá kapacita soutěžních míst, pro nečlenské školy spustíme přihlašování o týden později, tj. v úterý 20.2.

Soutěžní kategorie

Studenti soutěží ve třech kategoriích – 2D kreslení, 3D modelování a 3D tisk. Máme i speciální soutěžní kategorii pro pedagogy členských škol.

2D kreslení a 3D modelování

Všichni studenti mají stejné zadání, které zpracovávají pod přiděleným kódem, a startují ve stejný čas. Mají jednu školní hodinu na zpracování zadání. Tento koncept studenty nutí, aby se velmi rychle přizpůsobili novému prostředí, zorientovali se v pokynech a maximalizovali své síly k dosažení co nejlepších výsledků. Po skončení soutěže pak přecházejí k doprovodnému programu, který je pro ně připravený.

3D tisk

3D tisk je unikátní kategorie, která startuje zhruba ve stejném čase jako ostatní kategorie, nicméně její průběh končí až druhý den během dopoledne. Studenti pracují v náhodně rozlosovaných skupinách, kde se musí rychle seznámit, představit své kvality a rozdělit si podle toho práci. První den modelují, potom své návrhy posílají do tisku, o který se přes noc staráme my. Ráno dostanou své výtisky a mají čas na postprocessing a kompletaci.

2D kreslení

3D modelování

3D tisk

Jak a kde soutěž probíhá

AAD probíhá každoročně na jaře vždy na jiné členské škole. Na soutěž jezdí vždy studenti škol zapojených do programu AAP v doprovodu svých pedagogů.

 

První den je soutěžní a bohatý na informace. Pokud studenti nesoutěží, je pro ně připraven doprovodný program spočívající ve workshopech a odborných přednáškách.

 

Druhý den je vítězný a zábavný. Pro studenty a pedagogy je připraven program mimo školu. Většinou se jedná o prohlídku nějakého odborného provozu, muzea či jiné zajímavosti z okolí školy. Na konci dne dochází ke slavnostnímu vyhlášení a předání cen.

Učitelé a porotci v jednom

I učitelé mohou zúčastnit. Je velice zajímavé (hlavně pro studenty) vidět své pedagogy soutěžit – samozřejmě vždy v přátelském duchu. Platí pro ně stejná pravidla jako pro studenty.

 

Vzhledem k tomu, že veškeré soutěžení je anonymní, pedagogové jsou součástí poroty, která opravuje soutěžní práce. Své hodnocení předávají pod čísly, do poslední chvíle nikdo neví, kdo vyhrál.

Organizace celé soutěže

Ta je vždy pohodová. Hostující škola připravuje drobné pohoštění během dne, pohlídá stroje a učebny. Pomůže domluvit zajímavé akce a přednášky. Jeden večer trávíme společně, většinou chodíme do nedaleké restaurace na večeři, kterou kompletně zajistíme. Jediné, co si musí zajistit soutěžní škola sama, je doprava na místo a ubytování (dopředu dáváme tipy na ubytování blízko hostující školy).

 

Veškeré informace o průběhu, programu, ubytování, přípravě bývá vždy v detailu akce. Pokud má někdo speciální dotazy, je od nás vyčleněný člověk, který je všem soutěžícím k dispozici.

Jak to na soutěžích vypadá

28. ročník (školní rok 2022/2023) AAD proběhl 
v SPŠ Chomutov! Podívejte se na video, které zpracovali tamější pedagogové.

Máte další dotazy?

Pokud Vám je cokoli nejasné, neváhejte nás kontaktovat.